Ερυθρός: Νίκη κορυφής στην επιστροφή του ”καυτού” Φελντέιν!

2018-02-05T19:46:16+00:00 2018-02-05T19:46:16+00:00.

05/Feb/18 19:46

Στην κορυφή της Αδριατικής Λίγκας επέστρεψε ο Ερυθρός Αστέρας, μετά το νικηφόρο του πέρασμα από την έδρα της FMP. Κορυφαίος ο Τζέιμς Φελντέιν στην επιστροφή του στην δράση!

Η Μπούντουτσνοστ ηττήθηκε πριν δύο ημέρες και έτσι ο Ερυθρός Αστέρας είχε την ευκαιρία να περάσει και πάλι στην κορυφή της Αδριατικής Λίγκας. Φυσικά, δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και με την εύκολη νίκη του απέναντι στην FMP με σκορ 77-100, ανέβηκε στο 16-3 και την πρώτη θέση.

Το παιχνίδι ήταν μία υπόθεση χωρίς το παραμικρό εμπόδιο για την ομάδα της Ευρωλίγκας. Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, οι νικητές δεν αντιμετώπισαν αντίσταση και πήραν σημαντικό ”διπλό”.

Το αποτέλεσμα είναι διπλή… νίκη για τον Αστέρα. Και αυτό διότι ο Τζέιμς Φελντέιν πάτησε και πάλι παρκέ, μετά τον τραυματισμό του στις 18/1 και έδειξε ότι δεν έχει επηρεαστεί στο ελάχιστο! Απόδειξη οι 19 πόντοι του (4/4 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 2/3 βολές) σε κάτι λιγότερο από 15 λεπτά συμμετοχής!

Τα δεκάλεπτα: 14-25, 35-43, 53-79, 77-100.