“Λύγισε” στη δεύτερη παράταση η Ανδόρα του Θανάση

2017-02-25T22:48:23+00:00 2017-02-25T22:48:23+00:00.

25/Feb/17 22:48

Έφτασε μία… ανάσα από ένα ακόμη μεγάλο “διπλό”, αλλά η Ανδόρα του Θανάση Αντετοκούνμπο, αλλά τελικά λύγισε στη δεύτερη παράταση από την Ομπραντόιρο, η οποία κέρδισε με σκορ 86-84.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Η Ανδόρα είχε το πάνω χέρι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως ο Μπέντζιους έστειλε το παιχνίδι στην παράταση (61-61) στο τέλος της κανονικής περιόδου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι και στην πρώτη παράταση, αλλά ο Ουίτινγκτον αυτή τη φορά εκάνει το 70-70 για το δεύτερο έξτρα πεντάλεπτο, εκεί όπου η Ομπραντόριο έφτασε στη νίκη.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε μόλιες 3 πόντους (με 1/6 σουτ, 1/1 βολή), 2 ριμπάουντ, 1 τάπα και 3 λάθη σε 10′ συμμετοχής, ενώ αξίζει να αναφέρουμε πως με αυτή την ήττα η Ανδόρα είναι πλέον στο 10-10, ενώ η Ομπραντόιρο ανέβηκε στο 6-15.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν χάρη σε ένα καλάθι στο τέλος του Μπέντζιους, ο οποίος σταμάτησε στους 20 πόντους, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Ουίτινγκτον με 23 πόντους.

Στον άλλον αγώνα της σημερινής ημέρας, η Βαλένθια κέρδισε την Μπανταλόνα με 77-72, με τον Σάστρε να πετυχαίνει 15 πόντους και να είναι ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές.