Ισπανία: Η Μπάρτσα συνεχίζει να… τρομάζει! (photo-video)

2017-10-15T20:46:31+00:00 2017-10-15T20:46:31+00:00.

15/Oct/17 20:46

Η Μπαρτσελόνα δεν λέει να κατεβάσει… ταχύτητα αφού μετά την εξαιρετική της εμφάνιση κόντρα στην Παναθηναϊκό, βρήκε το επόμενο “θύμα” της για το Πρωτάθλημα Ισπανίας, την Ομπραντόιρο την οποία διέλυσε με 102-58!

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο και κυρίως στην δεύτερη περίοδο όπου οι Καταλανοί πραγματοποίησαν συνολικό σερί 29-7 με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 27 πόντων (49-22).

Το δεύτερο μέρος ήταν μία μικρογραφία του πρώτου, αφού οι παίκτες του Σίτο Αλόνσο δεν έριξαν τον ρυθμό τους και ανέβαζαν συνεχώς τον δείκτη του σκορ με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν. Το τελικό 102-58 αποτυπώνει απολύτως δίκαια την εικόνα των δύο ομάδων στο παρκέ.

Κορυφαίοι για την εξαιρετική Μπαρτσελόνα ήταν ο Οριόλα με 19 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Ερτέλ με 14 πόντους και ο Ναβάρο με 10 πόντους και 3 ασίστ. Επίσης ο Βεζένκοφ είχε 9 πόντους με 3/4 σουτ και 4 ριμπάουντ σε 17 λεπτά παρουσίας στο παρκέ.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 49-22, 78-39, 102-58

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα της αγωνιστικής στην ACB.

Δείτε εδώ την βαθμολογία του Πρωταθλήματος.