Τόμπκινς: Πρώτα τη γλίτωσε και μετά έδωσε τη νίκη στη Ρεάλ! (videos)

2017-12-10T14:37:58+00:00 2017-12-10T15:03:29+00:00.

10/Dec/17 14:37

Απίστευτο φινάλε στην κανονική διάρκεια του αγώνα της Ρεάλ με τη Μούρθια, με τους Μαδριλένους να γλιτώνουν την ήττα χάρη στο σπουδαίο τρίποντο του Τρέι Τόμπκινς στη λήξη, ο οποίος στην παράταση ξαναχτύπησε κι έδωσε τη νίκη στην παρέα του!

Η Μούρθια ήταν μπροστά με +3 (71-74), 10” πριν το τέλος και μάλιστα είχε βολές και την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς! Ομως ο Ρόχας αστόχησε και στις δύο κι όχι μόνο αυτό…

Οι παίκτες της Ρεάλ πήραν το ριμπάουντ, η μπάλα κατέληξε στον Τόμπκινς, ο οποίος στη λήξη επιχείρησε ένα τρίποντο-προσευχή, το οποίο μπήκε και η αναμέτρηση πήγε στην παράταση!

Δείτε το βίντεο:

O Τόμπκινς δεν έμεινε εκεί, αφού στην παράταση ευστόχησε σε ένα αντίστοιχο σουτ στο 84-85 και χάρισε τη νίκη στη Ρεάλ!