Γερμανία: “Καθάρισε” με Ζήση η Μπάμπεργκ νίκη και για Μπάγερν Μονάχου (photo)

2017-11-12T21:23:40+00:00 2017-11-13T00:36:42+00:00.

12/Nov/17 21:23

Χωρίς προβλήματα συνέχισαν τις εγχώριες υποχρεώσεις τους η Μπάμπεργκ και η Μπάγερν Μονάχουν νικώντας σχετικά δύσκολα Φρανκφούρτη (75-67) και Τούμπινγκεν (84-72) αντίστοιχα!

Στο ματς στην Βαμβέργη, οι γηπεδούχοι ήταν φαβορί χωρίς όμως να το αξιοποιήσουν, καθώς δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ σε όλη την διάρκεια του ματς. Απλά στην τελευταία περίοδο με την δύναμη της έδρας και την δυνατή άμυνα κατάφεραν να κερδίσουν με 75-67.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Νίκος Ζήσης με 15 πόντους και 5 ασίστ και ο Τέιλορ με 15 πόντους και 3 κλεψίματα.

Το ματς στο Μόναχο κρίθηκε στην τέταρτη περίοδο, όπου και οι παίκτες του Σάσα Τζόρτζεβιτς “έτρεξαν” ένα συνολικό σερί 20-8 και πήραν την νίκη με το τελικό 84-72 την Τούμπινγκεν.

Πρωταγωνιστές της νίκης ήταν ο Κάνιχαμ με 24 πόντους και ο Μπούκερ με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.