EuroCup: Νίκη-πρόκριση για Ρέτζιο Εμίλια, ματσάρα στην Πόλη και διπλό για Άλμπα! (video)

2018-02-06T22:55:07+00:00 2018-02-06T22:55:07+00:00.

06/Feb/18 22:55

Μία μεγάλη νίκη με 75-68 πανηγύρισε στην έδρα της η Ρέτζιο Εμίλια με 75-68 κόντρα στην Βιλλερμπάν και πήρε και μαθηματικά την πρόκριση της στα πλέιοφς του EuroCup!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σκληρό ντέρμπι με τους Γάλλους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το ελάχιστο προβάδισμα (33-32).

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι “ανέβασαν στροφές” στην επίθεση, οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν και τελικά γνώρισαν την ήττα με 75-68 από την Ρέτζιο Εμίλια.

Καλύτερος των νικητών ήταν ο Ντέλα Βάλε με 19 πόντους και 3 ασίστ, ενώ και ο Τζούλιαν Ράιτ με 7 πόντους και 4 ριμπάουντ βοήθησε την ιταλική ομάδα.

Δείτε την βαθμολογία των ομίλων!

Στο άλλο ματς που περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα, η Άλμπα Βερολοίνου σε ένα εκπληκτικό ματς κέρδισε στην παράταση την Γαλατασαράι στην Τουρκία με 97-92.

Κορυφαίος των φιλοξενούμενων ήταν, ο Γκριγκόνις με 20 πόντους, 3 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Σίβα με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.