Στις λεπτομέρειες οι Lalizas κόντρα στους Walkers

2017-12-23T10:09:34+00:00 2017-12-22T21:10:10+00:00.

23/Dec/17 10:09

Ωραίο παιχνίδι μεταξύ δύο ισάξιων ομάδων έγινε στην αναμέτρηση Lalizas – Basket Walkers.

Οι δύο μονομάχοι ξεκίνησαν τον αγώνα πολύ μουδιασμένα, κάτι που αποδεικνύεται από το χαμηλό σκορ του πρώτου 10λεπτου (8-6). Όμως, οι Lalizas βρήκαν πρώτοι ρυθμό, πάτησαν… γκάζι στη δεύτερη περίοδο και ξέφυγαν στο σκορ με 26-15 στο ημίχρονο.

Οι Basket Walkers εμφανίστηκαν πιο αποφασισμένοι στο δεύτερο μισό. Μάλιστα, παίζοντας εξαιρετική άμυνα υποχρέωσαν τους αντιπάλους να πετύχουν μόλις τέσσερις πόντους σε ολόκληρο το τρίτο 10λεπτο (30-27)! Έτσι, η υπόθεση νίκη ξεκαθάρισε στη συναρπαστική τέταρτη περίοδο. Το πλούσιο θέαμα και τα καθοριστικά καλάθια εντυπωσίασαν τους θεατές του παιχνιδιού, οι οποίοι είδαν δύο μονομάχους αποφασισμένους να παλέψουν για το ροζ φύλλο αγώνα μέχρι το τέλος. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα των Lalizas με τον φωτεινό πίνακα να γράφει υπέρ της στο τέλος 52-44.

Τον τίτλο του MVP κέρδισε ο Σπίνουλας των Lalizas με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ στο ενεργητικό του. Για λογαριασμό των Basket Walkers ξεχώρισε o Βλάχος, ο οποίος τελείωσε το παιχνίδι με 16 πόντους και πέντε ριμπάουντ.