Eurohoops League: Εντυπωσιακή νίκη – πρόκριση των Accenture επί των Lalizas (video)

2018-03-11T09:51:41+00:00 2018-03-11T10:00:24+00:00.

11/Mar/18 09:51

Οι Accenture plus friends επιβλήθηκαν 66-38 των Lalizas και πέρασαν με χαρακτηριστική ευκολία στους ημιτελικούς της Hoops 1

Οι Accenture plus friends πάτησαν το γκάζι μέχρι το πάτωμα στον δεύτερο παιχνίδι της σειράς των πλέι οφ με τους Lalizas και φτάνοντας άνετα στη νίκη με σκορ 66-38 έγραψαν το 2-0 και προκρίθηκαν στα ημιτελικά της Hoops 2. Εκεί, θα αναμετρηθούν με την νεοφερμένη Σιντρίμ Τιμ, που κέρδισε wild card.

Οι Accenture plus friends ήταν αισθητά καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και το έδειξαν παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 19-10 στο δεκάλεπτο και 33-18 στο ημίχρονο. Οι Lalizas προσπάθησαν να σηκώσουν το ανάστημά τους επιστρέφοντας στο παρκέ του Eurohoops Dome από την ανάπαυλα για το ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτε περισσότερο από το να μειώσουν σε 42-31 στο 30 με αιχμή τον Δούβρη, βγάζοντας ενέργεια και δείχνοντας μεγάλη προσήλωση στην άμυνα.

Οι Accenture είχαν περισσότερες δυνάμεις και λύσεις, έκαναν καλύτερη διαχείριση των φάουλ και έφτασαν εύκολα στη νίκη, κυριαρχώντας ολοκληρωτικά στα ριμπάουντ και βλέποντας τους Νικολαϊδη (24π.), Δημάκη (14π.), Κλεφτογιάννη (13π.) να τελειώνουν το ματς με διψήφιο αριθμό πόντων.