Γκριν: ”Ωραίο που γυρίζω στην Ελλάδα, θέλω όμως τη νίκη” (video)

2018-02-20T14:12:18+00:00 2018-02-20T14:15:30+00:00.

20/Feb/18 14:12

Λίγο πριν την μάχη της Βαλένθια με τον Ολυμπιακό (22/2, 21:00), ο Έρικ Γκριν μίλησε για την επιστροφή του στον Πειραιά, τον αγώνα στο ΣΕΦ και τον Βασίλη Σπανούλη.

Ο Έρικ Γκριν μίλησε στην επίσημη σελίδα της Βαλένθια και φυσικά αναφέρεθηκε στην επιστροφή του στο ΣΕΦ, ως αντίπαλος του Ολυμπιακού:

”Είναι ένα πολύ ξεχωριστό παιχνίδι. Ήμουν στο Φάιναλ Φορ πέρσι και στους τελικούς του πρωταθλήματος. Μου άρεσε ο κόσμος, η ομάδα. Θα είναι ευχάριστο να αντιμετωπίσω τον Ολυμπιακό κι ελπίζω να τον νικήσουμε. Θα είναι ωραίο που θα γυρίσω στην Ελλάδα, αλλά πιο πολύ θέλω να νικήσουμε”.

Για το αγωνιστκό κομμάτου αγώνα στο ΣΕΦ: ”Είναι πολύ δύσκολη έδρα, λίγες ομάδες μπορούν να νικήσουν εκεί. Ο Ολυμπιακός έχει σπουδαίους οπαδούς και πολύ καλή ατμόσφαιρα. Είναι επίσης καλή ομάδα. Είχαμε παίξει καλά στην έδρα μας κι ελπίζω να κάνουμε το ίδιο κι εκεί”.

Δεν μπορούσε να μην πει κάτι και για τον Βασίλη Σπανούλη: ”Είναι σπουδαίος παίκτης. Δεν είχε παίξει στον πρώτο ματς. Παίρνει πολλές φάσεις, σκοράρει, δημιουργεί, παίρνει ριμπάουντ. Πρέπει να παίξουμε καλή άμυνα για 40 λεπτά. Δεν μπορείς να νικήσεις μία τέτοια ομάδα, αν παίξεις άμυνα για 35 λεπτά. Πρέπει να είμαστε καλοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα”.