Με Γκάουντλοκ και Θίοντορ η Μιλάνο

2017-10-08T22:45:28+00:00 2017-10-08T22:45:28+00:00.

Giannis Askounis

08/Oct/17 22:45

Δύσκολη νίκη με 74-73 επί της Βαρέζε πέτυχε η Μιλάνο και έκανε το “2X2” στο ιταλικό πρωτάθλημα. Αήττητη και η Μπρέσια στη Legabasket.

Όσον αφορά στην ομάδα της Ευρωλίγκας, οι Τζόρνταν Θίοντορ και Άντριου Γκάουντλοκ ανέλαβαν το… επιθετικό φορτίο πετυχαίνοντας από 21 πόντους ο καθένας. Οι Μιλανέζοι έφθασαν στο +12 στην τρίτη περίοδο, αλλά στα τελευταία λεπτά τα… χρειάστηκαν, μέχρι να διασφαλίσουν το θετικό αποτέλεσμα.

Από την πλευρά της, η Μπρέσια συνέτριψε με 96-75 την Αβελίνο, εκ των αντιπάλων του Άρη στη φάση των ομίλων του Basketball Champions League.

“Βαριά” ήττα γνώρισε και η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο BCL, Κάπο Ντ’ Ορλάντο, με 88-52 από την ενισχυμένη Βίρτους Μπολόνια. Ξεχώρισαν για τους νικητές ο Πιέτρο Αραντόρι με 18 πόντους και ο Αλεσάντρο Τζεντίλε με 17.

Τέλος, η Πέζαρο πέρασε με 102-95 από την έδρα της Ρέτζιο Εμίλια έχοντας σε μεγάλη βραδιά τον 22άχρονο Ντάλας Μουρ, ο οποίος σταμάτησε στους 29 πόντους.

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του ιταλικού πρωταθλήματος.