Ιταλία: Επέστρεψε στις νίκες η Βενέτσια! (photo)

2017-10-21T22:50:44+00:00 2017-10-21T22:50:44+00:00.

21/Oct/17 22:50

Την κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος αήττητη μάλιστα, απολαμβάνει η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος μετά την νίκη της κόντρα στην Κρεμόνα με 92-81, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα με την ευρωπαϊκή ήττα από την ΑΕΚ.

Το πρώτο ημίχρονο οδηγήθηκε σε πολύ υψηλό σκορ με τους γηπεδούχους να είναι εξαιρετικοί σε αυτό τον τομέα και τους παίκτες της Κρεμόνα να ακολουθούν όσο άντεχαν (53-46).

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, αλλά όχι αισθητά, με την διαφορά όμως να αυξάνεται και να πηγαίνει στο +17 (76-59). Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την Βενέτσια να πανηγυρίζει την νίκη με 92-81.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Όρελικ με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Ουάτ με 20 πόντους, ενώ ο Μπράμος σε 21 λεπτά είχε 8 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 30-25, 53-46, 76-59, 92-81