ΜΑΤΣΑΡΑ στο Μιλάνο και απίστευτο διπλό η Αβελίνο! (video)

2017-11-19T20:48:06+00:00 2017-11-19T22:06:44+00:00.

19/Nov/17 20:48

Ένα απίστευτο παιχνίδι με ανατροπές, δύο παρατάσεις και ένα σπουδαίο διπλό της Αβελίνο με 94-92 πραγματοποιήθηκε στο Μιλάνο!

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με 40-30, ενώ στο δεύτερο μέρος παρότι είχαν προβάδισμα ακόμα και με 17 πόντους, η Αρμάνι Μιλάνο κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση με σκορ 77-77.

Εκεί έγινε ο… κακός χαμός με τον Τζέρελς να πετυχαίνει μεγάλο τρίποντο από μακρινή απόσταση 8′ δευτερόλεπτα πριν το τέλος, κάνοντας το σκορ 86-83. Όμως πριν καν προλάβουν να πανηγυρίσουν οι γηπεδούχοι, ο Φιλόι με ένα απίστευτο τρίποντο από την γωνία μαρκαρισμένος ισοφάρισε σε νεκρό χρόνο σε 86-86 και έστειλε το ματς σε δεύτερη παράταση.

Εκεί η Αβελίνο, είχε την ψυχολογία και το καθαρό μυαλό να πάρει τελικά ένα μεγάλο διπλό με 94-92.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο “ήρωας” Φιλόι και ο Ριτς με 21 πόντους, ενώ από τους ηττημένους ο Τζέρελς είχε 23 πόντους με 6/12 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 30-40, 50-58, 77-77, 86-86, 94-92