Αβελίνο: “Λύγισε” στην παράταση την πρωταθλήτρια Βενέτσια του Μπράμος (photo)

2017-12-02T22:55:52+00:00 2017-12-02T22:55:52+00:00.

02/Dec/17 22:55

Μία τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε στην έδρα της, η Αβελίνο κόντρα στην πρωταθλήτρια Ιταλίας Βενέτσια του Μάικ Μπράμος με 87-77 στην παράταση!

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με 39-30, πηγαίνοντας για την ανάπαυλα στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος ανήκε στους Πρωταθλητές, οι οποίοι όμως δεν κατάφεραν να πάρουν το παιχνίδι, και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση με σκορ 70-70.

Εκεί στο έξτρα πεντάλεπτο, η Αβελίνο έπαιξε εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση και με συνολικό σερί 17-7, πήρε την νίκη.

Καλύτεροι των νικητών ήταν, ο Ριτς με 29 πόντους και 3 και ο Λέουνεν με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Από τους ηττημένους, ο Μπράμος είχε 11 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 30 λεπτά συμμετοχής.