Ιταλία: “Άλωσε” την Μπολόνια η Αρμάνι Μιλάνο, άνετο διπλό για Βενέτσια! (photo)

2018-03-11T19:21:03+00:00 2018-03-11T19:21:03+00:00.

11/Mar/18 19:21

Μεγάλα διπλά πανηγύρισαν στην 21η αγωνιστική η Αρμάνι Μιλάνο μέσα στην Μπολόνια με 73-67 και η Βενέτσια με 90-82 στην έδρα της Τορίνο!

Στο σπουδαιότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, αυτό ανάμεσα σε Βίρτους και Αρμάνι οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι από το ξεκίνημα και προηγήθηκαν με 40-28 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερη άμυνα, αντέδρασαν αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό και τελικά γνώρισαν μία δίκαιη ήττα.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ταρζέφσκι με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Μίτσοφ με 10 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Γκουντάϊτις με 12 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Αναλυτικά η βαθμολογιά στο πρωτάθλημα Ιταλίας!

Στο άλλο ματς, η Βενέτσια ήταν πολύ καλύτερη από την γηπεδούχοι Τορίνο σε όλο το ματς (46-27 ημίχρονο) και κέρδισαν πολύ άνετα και δίκαια στο φινάλε με 90-82.

Καλύτερος για τους πρωταθλητές Ιταλίας ήταν, ο Τζένκινς με 15 πόντους, 6 ασίστ και 5 ριμπάουντ και ο Εντιαγέ με 13 πόντους και 7 ριμπάουντ. Ο Μάικ Μπράμος σημείωσε σε 30 λεπτά 9 πόντους, ενώ ακόμα είχε 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής!