“Όργια” Τάουνς και δώρο στους Μπακς (VIDEO)

2017-03-29T08:56:36+00:00 2017-03-29T08:56:36+00:00.

29/Mar/17 08:56

Το δίδυμο των Τάουνς – Ρούμπιο χάρισε ένα ξεχωριστό show και οι Τίμπεργουλβς πέρασαν από την έδρα των Πέισερς (115-114) σε ένα αποτέλεσμα που χαροποίησε και τους Μπακς.

Ο Αμερικάνος σέντερ σταμάτησε στους 37 πόντους (12/22 σουτ, 10/10 βολές) και τα 12 ριμπάουντ ενώ ο Ισπανός γκαρντ πέτυχε με τη σειρά του νταμπλ-νταμπλ με 21 πόντους, 10 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Για λογαριασμό των Πέισερς ο Πολ Τζορτζ είχε επίσης 37 πόντους και 7 ριμπάουντ, την ώρα που ο Τζεφ Τιγκ πρόσθεσε 20 πόντους και 10 ασίστ χωρίς να είναι αρκετά για να αποσοβήσουν την ήττα.

Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε μεγάλο ντέρμπι με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι Τίμπεργουλβς προηγήθηκαν με 59-57 ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου οι Πέισερς πέρασαν μπροστά με 90-87.

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα η Ιντιάνα ξέφυγε με 114-110 και έδειξε πως θα είναι αυτή που θα χαμογελάσει στο τέλος όμως πρώτα ο Τάουνς (112-114) και στη συνέχεια ο Ρούμπιο (115-114) ολοκλήρωσαν το 5-0 σερί και χάρισαν τη νίκη στην ομάδα τους.