Απίστευτη ανατροπή οι Σέλτικς, ο Μπράντλεϊ “ξέρανε” τους Καβς!

2017-05-22T07:38:15+00:00 2017-05-22T08:07:13+00:00.

22/May/17 07:38

Όλα τα προγνωστικά ήταν κόντρα, βρέθηκαν να χάνουν με 21 πόντους κι όμως οι Σέλτικς νίκησαν στο Κλίβελαντ και μείωσαν σε 2-1!

Η Βοστόνη βρέθηκε να χάνει με 56-77 στα μισά της τρίτης περιόδου αλλά τελικά έκανε μια απίστευτη ανατροπή, νικώντας 111-108, χάρη στο τρίποντο του Έιβερι Μπράντλεϊ, του ανθρώπου που βγήκε μπροστά από τη στιγμή που ο Αϊζάια Τόμας τέθηκε νοκ άουτ.

Ο 26άχρονος γκαρντ τελείωσε το ματς με 20 πόντους (8/23 σουτ), 4 ασίστ, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα σε 42 λεπτά και με το σουτ που έβαλε στο φινάλε ανάγκασε τους Καβαλίερς στην πρώτη τους ήττα στα φετινά playoffs.

Εξαιρετική δουλειά έκανε κι ο Μάρκους Σμαρτ, ο οποίος ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του καθώς σημείωσε 27 πόντους με 7/10 τρίποντα! Νταμπλ νταμπλ έκανε ο Τζέι Κράουντερ (14π., 11ρ.).

Μετρώντας από πέρσι, οι “Καβς” είχαν ρεκόρ 13-0 στην postseason (10-0 φέτος) αλλά βρέθηκαν στη δυσάρεστη θέση να δουν μια από τις χειρότερες εμφανίσεις στην καριέρα του ΛεΜπρον Τζέιμς στο Game 3.

Ο “King” είχε μόλις 11 πόντους (4/13 σουτ) και υπέπεσε σε 6 λάθη. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε μόλις 3 πόντους με 1/9 σουτ κι έτσι γνώρισε την πιο μεγάλη ανατροπή της καριέρας του στα playoffs!

Επίσης, με τους Καβαλίερς κατά μέσο όρο με 16.5 πόντους ανά αγώνα, αυτή η νίκη ήταν μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της 20ετίας! Celtics pride σε όλο του το μεγαλείο…

Το νικητήριο καλάθι του Έιβερι Μπράντλεϊ…