Μπακς: Πάλεψαν αλλά έχασαν χωρίς το Γιάννη

2018-03-22T05:06:36+00:00 2018-03-22T05:06:36+00:00.

22/Mar/18 05:06

Η αποχώρηση του Γιάννη Αντετοκούνμπο με διάστρεμμα στοίχισε πολύ στους Μπακς και παρά την προσπάθεια τους, οι Κλίπερς ήταν αυτοί που έφυγαν νικητές με 127-120 από το Μιλγουόκι.

Ο Γιάννης έπαιξε 17 λεπτά και πρόλαβε να πετύχει 12 πόντους και να μπλοκάρει τρία σουτ, ωστόσο οι “Κλιπς” είχαν τον έλεγχο του αγώνα από την πρώτη περίοδο και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν. Ξέφυγαν με 97-83 και στην τέταρτη περίοδο οι Μπακς έκαναν μία μεγάλη αντεπίθεση μειώνοντας στους τέσσερις πόντους με 1.14” στο χρονόμετρο. Ένα τρίποντο του Όστιν Ρίβερς (22π.) όμως ήταν αυτό που “κλείδωσε” τη νίκη τους.

Ο ΝτιΆντρε Τζόρνταν έκανε πάρτι απέναντι στον Χένσον και τους άλλους ψηλούς των Μπακς έχοντας 25 πόντους και 22 ριμπάουντ (αλλά και επτά λάθη), ενώ ο Λου Ουίλιαμς πρόσθεσε 19. Πάρα πολύ καλός ήταν ο Μίλος Τεόντοσιτς με 15 πόντους και 4/5 τρίποντα!

Ο Κρις Μίντλετον που πέτυχε 23 πόντους και ο Τζαμπάρι Πάρκερ με 20 ήταν οι πρώτοι σκόρερ των Μπακς που ακόμα κρατάνε μία διαφορά πέντε νικών από τους ένατους Πίστονς.