Ισραήλ: Νίκη κορυφής για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ

2018-02-18T21:53:19+00:00 2018-02-18T22:03:39+00:00.

18/Feb/18 21:53

Στην κορυφή του Ισραήλ επέστρεψε η Μακάμπι Τελ Αβίβ, η οποία είχε εύκολο βράδυ απέναντι στη Μακάμπι Ασντόντ.

Την 14η φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα Ισραήλ πανηγυρίζει η Μακάμπι. Η ομάδα του Σπάχια έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με σκορ 92-86, απέναντι στη Μακάμπι Ασντόντ. Έτσι, ανέβηκε και πάλι στην πρώτη θέση, με ρεκόρ 13-4, την ώρα που οι ηττημένοι ”έπεσαν” στο 9-8.

Τα δύο πρώτα δεκάλεπτα και οι επί μέρους διαφορές που πήρε σε αυτά η Μακάμπι, ήταν το ”κλειδί” για την επικράτηση. Το ημίχρονο ”έκλεισε” στο +9 (46-37), ”απόσταση” που έμελλε να κρίνει τον αποψινό αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να επιστρέψουν στο παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Ο Ντεσόν Τόμας ήταν ο πρώτος σκόρερ με 20 πόντους, ενώ ο Πιερ Τζάκσον ήταν ”διπλός” με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ!

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 46-37, 68-62, 92-86.

Δείτε ΕΔΩ την βαθμολογία και ΕΔΩ τα αποτελέσματα.