Εφές: Νίκη με “σούπερ” επίθεση και ΜακΚόλουμ, προβλημάτισε στην άμυνα (photo)

2017-11-12T15:27:22+00:00 2017-11-12T15:27:22+00:00.

12/Nov/17 15:27

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Τουρκίας η Αναντολού Εφές, καθώς κέρδισε εντός έδρας την Γιεσιλγκιρεσούν με 97-93, έχοντας σε μεγάλο βράδυ ξανά τον Έρικ ΜακΚόλουμ!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με τους φιλοξενούμενους παρότι αμυντικά δεν ήταν καλοί, να εκμεταλλεύονται τα πολλά αμυντικά κενά της Εφές και να πηγαίνουν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 44-43.

Στο δεύτερο μέρος το ντέρμπι συνεχίστηκε, αλλά οι παίκτες του Βέλιμιρ Περάσοβιτς έδειξαν μεγαλύτερη συγκέντρωση στα κρίσιμα σημεία του ματς και με “όπλο” την επίθεση τους πήραν την νίκη με 97-93.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο ΜακΚόλουμ με 27 πόντους και 2 ριμπάουντ και ο Λέντο με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Νωρίτερα, η Ιστανμπούλ ΒΒ κατέβαλε την Ουσάκ Σπορτίφ με 77-73 στην παράταση (69-69 κ.α.). Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Στέφαν Μπίρτσεβιτς με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.