VTB: “Σόκαρε” την Χίμκι η Ρίγα! (photo)

2018-02-12T19:19:03+00:00 2018-02-12T19:19:03+00:00.

12/Feb/18 19:19

Μία κακή εντός έδρας ήττα γνώρισε η Χίμκι του Γιώργου Μπαρτζώκα από την Ρίγα με 77-73, για την VTB League.

Η ομάδα του Έλληνα προπονητή, ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο ειδικά στην επίθεση και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 38-32.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, όλα κρίθηκαν στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου οι παίκτες της Ρίγα ήταν εξαιρετικοί και με επιμέρους σκορ 32-15 πήραν το μεγάλο διπλό στην Μόσχα με 77-73.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία στην VTB!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μπράουν με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Γιανισένοκς με 21 πόντους και 4 ασίστ.

Από την Χίμκι που βρέθηκε σε κακό βράδυ, προσπάθησε ο Χάνεϊκατ με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ ο Σβεντ “άγγιξε” το double double με 12 πόντους και 9 ασίστ, αλλά ήταν άστοχος με 5/17 σουτ.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 38-32, 58-48- 73-77