Λοκομοτίβ Κουμπάν: Έξω πάμε καλά… (video)

2018-03-17T18:39:58+00:00 2018-03-17T20:44:53+00:00.

Giannis Askounis

17/Mar/18 18:39

Στο EuroCup μετρά 18 νίκες σε ισάριθμα ματς και ετοιμάζεται για την ημιτελική φάση η Λοκομοτίβ Κουμπάν, αλλά στη VTB η εικόνα της είναι εντελώς διαφορετική.

Του Γιάννη Ασκούνη/ info@eurohoops.net

Το Σάββατο (17/3) έχασε με 88-84 στη Λευκορωσία από τη Τσμόκι Μινσκ. Δημιούργησε +10 στο ξεκίνημα του δεύτερου 20άλεπτου, αλλά κλήθηκε να ξεπεράσει -13 και να ισοφαρίσει σε 72-72 στην τελευταία περίοδο για να διεκδικήσει τη νίκη στην παράταση. Εν τέλει, όμως, η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς δεν απέφυγε την τέταρτη συνεχόμενη ήττα στη VTB, που την απομάκρυνε ακόμη περισσότερο από τις πρώτες θέσεις.

Ο Ντμίτρι Κουλάγκιν “έγραψε” και τους 12 πόντους της “Λόκο” στο έξτρα πεντάλεπτο και τελείωσε το παιχνίδι με 20 πόντους. Ο Φρανκ Έλεγκαρ συνδύασε 17 με ένδεκα ριμπάουντ και ο Κρις Μπαμπ πέτυχε 15 πόντους για τους ηττημένους. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ντιβόν Σάντλερ χάρη σε 22 πόντους, ενώ ο Φίλιπ Αντάμοβιτς ακολούθησε με 17.