ΑΕΚ – Χάποελ: Καθυστέρηση στην έναρξη του δεύτερου μέρους, επεισόδια έξω από το γήπεδο!

ΑΕΚ και Χάποελ δίνουν μεγάλη “μάχη” στα Λιόσια για το game 2 της σειράς των playoffs του BCL και στο πρώτο μέρος η ελληνική ομάδα είχε το προβάδισμα με 47-37.

Το κλίμα στο γήπεδο όμως ήταν ιδιαίτερα έκρυθμο από νωρίς στο ματς ανάμεσα στους φίλους των δύο ομάδων και μάλιστα υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή στο πρώτο ημίχρονο.

Όμως τα χειρότερα δεν έλειψαν και το δεύτερο μέρος καθυστέρησε τουλάχιστον 25 λεπτά, να ξεκινήσει, καθώς έξω από το γήπεδο υπήρξαν επεισόδια, τα οποία ανάγκασαν οικογένειες με τα παιδιά τους να φύγουν από το κλειστό των Λιοσίων.

Όπως μεταδόθηκε έγινε πετροπόλεμος, ενώ υπήρξαν και φωτοβολίδες με πιστόλι και κάηκαν σημαίες του Ισραήλ.

Τελικά το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με καθυστέρηση, αλλά η ΚΑΕ ΑΕΚ γνωστοποίησε πως με το που συμβεί το παραμικρό, θα εκκενωθεί όλο το γήπεδο.

Οι άνθρωποι της Χάποελ μάλιστα λίγο πριν την έναρξη του δεύτερου μέρους θεώρησαν όπως μετάδωσε η Cosmote TV, ότι το ματς είτε θα διακοπεί είτε θα συνεχιστεί χωρίς κόσμο.

Η ΚΑΕ ΑΕΚ να επισημανθεί πως είναι υπότροπος μετά τα επεισόδια που εκτυλίχθηκαν, πριν λίγο καιρό και πάλι στο γήπεδο της στον αγώνα με τη Ρέτζιο Εμίλια.