Μιλάνο: “Στραβοπάτημα” με Κρεμόνα χωρίς Τζέιμς και τώρα… Φενέρ!

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και χάρη στην άμυνα της η Μιλάνο κατάφερε να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 36-32.

Στο δεύτερο μέρος και κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Σιμόνε Πιανιτζιάνι “ξέχασαν” να παίξουν άμυνα, δέχθηκαν 29 πόντους και στο τέλος δέχθηκαν μία δίκαιη ήττα με 76-72, έχοντας μάλιστα και την απουσία του Μάικ Τζέιμς που τους στοίχισε επιθετικά.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Κρόφορντ με 24 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Σόντερς με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Από την Μιλάνο, ξεχώρισαν ο Ταρζέφσκι με 21 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Νάναλι με 19 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 16-24, 32-36, 47-51, 76-72

Πλέον η Αρμάνι Μιλάνο, ετοιμάζεται για την “μάχη” με την Φενέρμπαχτσε στην έδρα της όπου θέλει πάση… θυσία την νίκη, για να μείνει “ζωντανή” στην προσπάθεια πρόκρισης, στα playoffs της Ευρωλίγκας.