Μπακς: Μυθικός Γιάννης με 43 πόντους, ακόμα ένας θρίαμβος στο Μιλγουόκι! (video)

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Έλληνας All Star έκανε τρομερό παιχνίδι κατά των Ουίζαρντς, μετρώντας 43 πόντους με 17/21 σουτ από τα οποία τα 3/3 ήταν τρίποντα και οι Μπακς νίκησαν με περίπατο 148-129 στο Μιλγουόκι για την πέμπτη συνεχόμενη επιτυχία τους! Έγιναν έτσι η πρώτη ομάδα φέτος που φτάνει τις 40 νίκες.

Ο Αντετοκούνμπο πρόσθεσε έξι ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και τρία κλεψίματα και όλα αυτά τα έκανε σε μόλις 31 λεπτά συμμετοχής!

Ο Έρικ Μπλέντσο πρόσθεσε 22 με 4/5 τρίποντα και 11 ασίστ, ενώ 18 έβαλε ο Μάλκολμ Μπρόγκντον. Οι Μπακς είχαν 19/30 τρίποντα! Ε, πως να χάσεις με τέτοια νούμερα…

Έβαλαν 50 πόντους στην πρώτη περίοδο (!) και προηγήθηκαν με 85-65 στο ημίχρονο, όπου ουσιαστικά όλα είχαν κριθεί.

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ πέτυχε 30 πόντους, ο Τόμας Μπράιαντ κυριάρχησε στη ρακέτα με 26 πόντους και 14 ριμπάουντ ενώ ο Τόμας Σατοράνσκι έφτασε κοντά σε τριπλ νταμπλ μετρώντας 16 πόντους, 10 ασίστ και επτά ριμπάουντ.