Λέικερς: Ο ΛεΜπρόν πήρε το… όπλο του απέναντι στον Ντέιβις (video)

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Οι Λέικερς νίκησαν με 125-119 με τον “Βασιλιά” να πετυχαίνει 33 πόντους με 4/9 τρίποντα (10ασ.), ένα από τα οποία έκρινε το ματς αφού το έβαλε μισό λεπτό πριν το φινάλε δίνοντας διαφορά ασφαλείας στην ομάδα του!

Στο παιχνίδι απέναντι στον Άντονι Ντέιβις που τόσο θέλει για συμπαίκτη του, ο άσος των Πέλικανς έπαιξε και πάλι με χρονικό όριο (όπως έχουν αποφασίσει οι Πέλικανς), πατώντας στο παρκέ μόλις 21 λεπτά. Παρόλα αυτά έβαλε 22 πόντους με 10/14 σουτ! Δηλαδή αν έπαιζε κανονικά, τι θα γινόταν;

Ο Τζούλιους Ραντλ ήταν καταπληκτικός απέναντι στην πρώην ομάδα του μετρώντας 35 πόντους ενώ ο Τζρου Χόλιντεϊ είχε 19 με 10 ασίστ αλλά και 1/9 τρίποντα.

Μεγάλο νταμπλ νταμπλ πέτυχε ο Ραζόν Ρόντο με 11 πόντους και 16 ασίστ, ενώ σε ένα ακόμα παιχνίδι ο Ίνγκραμ (23π.) κι ο Κούζμα (22π.) στάθηκαν άξια δίπλα στον “Βασιλιά”.

Παρά τη νίκη τους πάντως, οι Λέικερς παρέμειναν τρία παιχνίδια πίσω από τους όγδοους Σπερς και Κλίπερς.