ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Εντυπωσιακό διπλό με πρωταγωνιστή τον Χάκετ και καλό τον Κώστα Κουφό!

2019-12-22T17:36:19+00:00 2019-12-22T17:36:19+00:00.

22/Dec/19 17:36

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στην VTB League πανηγύρισε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη με το εντυπωσιακό 91-50 εκτός έδρας κόντρα στην Κάλεφ/Κράμο, έχοντας για κορυφαίο παίκτη τον Ντάνιελ Χάκετ.

Η ομάδα του Έλληνα προπονητή ήταν πολύ καλύτερη από το πρώτο μέρος και παίζοντας εξαιρετική άμυνα πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 51-26, έχοντας ουσιαστικά “καθαρίσει” την νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν κατέβασε ταχύτητα και συνεχίζοντας να είναι απροσπέλαστη στην άμυνα, ανέβασε το προβάδισμα της πάνω από τους 30 πόντους και πανηγύρισε την 9η της νίκη στην VTB με 91-50.

Κορυφαίοι για τους πρωταθλητές της VTB ήταν ο Χάκετ με 13 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ, ο Μπολόμποϊ με 12 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Βοροντσέβιτς με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Επίσης ο Χάινς είχε 7 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Μάικ Τζέιμς 8 πόντους, ο Στρέλνιεκς 8 πόντους και 4 ασίστ και ο Κώστας Κουφός σε 19 λεπτά συμμετοχής 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 μπλοκ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο!

Πλέον η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη ετοιμάζεται για την 16η αγωνιστική της Ευρωλίγκα όπου και θα αντιμετωπίσει την Αρμάνι Μιλάνο εντός έδρας (26/12, 18:00).