Highlights Eurohoops Academy 2003 vs Αγία Παρασκευή (video)

Το Παιδικό τμήμα της Eurohoops Academy (2003) φιλοξένησε την ομάδα της Αγίας Παρασκευής το Σάββατο (12/01) στο Eurohoops Dome, σε αγώνα για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Μετά από ένα κακό επιθετικά πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Ακαδημίας Eurohoops προσπάθησε να βρει απαντήσεις κυρίως μέσα από την άμυνα ώστε να καλύψει τη διαφορά των 10 πόντων που είχαν πάρει οι φιλοξενούμενοι.

Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ντέρμπι, με το σκορ να είναι ισόπαλο 3 λεπτά πριν τη λήξη και τις δυο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη.

Τελικά, η κούραση και οι κακές επιλογές δεν μπόρεσαν να δώσουν την νίκη στους γηπεδούχους και οι αθλητές της Αγίας Παρασκευής πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη με 41-44, που ήταν και η πρώτη εντός έδρας για το Παιδικό τμήμα της Eurohoops Academy.