Eurohoops Academy

Highlights Eurohoops Academy 2003 vs Αγία Παρασκευή (video)

Δείτε το βίντεο με τα highlights από τον εντός έδρας αγώνα της Eurohoops Academy (2003) με την Αγία Παρασκευή που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 12 Ιανουαρίου στο Eurohoops Dome.

Το Παιδικό τμήμα της Eurohoops Academy (2003) φιλοξένησε την ομάδα της Αγίας Παρασκευής το Σάββατο (12/01) στο Eurohoops Dome, σε αγώνα για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Μετά από ένα κακό επιθετικά πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Ακαδημίας Eurohoops προσπάθησε να βρει απαντήσεις κυρίως μέσα από την άμυνα ώστε να καλύψει τη διαφορά των 10 πόντων που είχαν πάρει οι φιλοξενούμενοι.

Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ντέρμπι, με το σκορ να είναι ισόπαλο 3 λεπτά πριν τη λήξη και τις δυο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη.

Τελικά, η κούραση και οι κακές επιλογές δεν μπόρεσαν να δώσουν την νίκη στους γηπεδούχους και οι αθλητές της Αγίας Παρασκευής πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη με 41-44, που ήταν και η πρώτη εντός έδρας για το Παιδικό τμήμα της Eurohoops Academy.