Ολυμπιακός – Αρμάνι: Τα Buzzer Beater του Πρίντεζη στο πρώτο ημίχρονο (videos)

Παρότι “κόλλησε” για ένα χρονικό διάστημα, ο Ολυμπιακός έκλεισε ιδανικά το πρώτο δεκάλεπτο, με τον Γιώργο Πρίντεζη να βρίσκει τον στόχο από μακριά και να γράφει το 18-21 της περιόδου.

Φυσικά το ελεύθερο σουτ ήταν δημιουργία του Κώστα Σλούκα, με τον σταρ του Ολυμπιακού να μεταφέρει ιδανικά τη μπάλα στην αδύνατη πλευρά, εκεί όπου περίμενε… οπλισμένος ο “Πρι“.

Το μεγάλο τρίποντο του Γιώργου Πρίντεζη αλλά και το πεταχτάρι του στο τέλος του ημιχρόνου:

Ο Γιώργος Πρίντεζης ήταν εξαιρετικός σε όλη την πρώτη περίοδο, καθώς είχε 8 από τους 18 πόντους της ομάδας του, ενώ τελείωσε το ημίχρονο με 10.

Εξάλλου δεν είναι τυχαίο το σχόλιο της Ευρωλίγκας, η οποία τονίζει πως είτε από μέσα, είτε από έξω, ο Πρίντεζης είναι… σίγουρα λεφτά.

Δείτε το πολύ δύσκολο καλάθι & φάουλ που πέτυχε ο Κώστας Σλούκας στο δεύτερο δεκάλεπτο απέναντι στον Μάικ Ρολ: