Πρίντεζης: Βλέπει την Χίμκι και… “τρελαίνεται”! (video)

Τι και αν έχανε με 9 πόντους 50′ δευτερόλεπτα για το φινάλε, ο Ολυμπιακός απέδειξε πως είναι “εφτάψυχος” και έστειλε το ματς στην παράταση και εκεί η Χίμκι δεν… γλίτωσε την ήττα με 109-98.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Ολυμπιακού σε ολόκληρο το παιχνίδι ήταν φυσικά ο Γιώργος Πρίντεζης ο οποίος έκανε ρεκόρ καριέρας στην Ευρωλίγκα για φέτος στους πόντους με τους 26 που πέτυχε σε 36 λεπτά συμμετοχής με 11/15 δίποντα και 1/5 τρίποντα, ενώ ακόμα είχε 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 29 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ: “Πολύ σημαντικό ότι δεν τα παρατήσαμε και παλέψαμε μέχρι το τέλος”:

Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ο “Πρι” παίζει εξαιρετικά απέναντι στην Χίμκι, αφού το στην φάση του Top16 της σεζόν 2015-16 στην νίκη του Ολυμπιακού με 89-77 είχε σκοράρει 30 πόντους και είχε πραγματοποιήσει ρεκόρ καριέρας συνολικά στην διοργάνωση!

Φαίνεται πως όταν ο Γιώργος Πρίντεζης αντιμετωπίζει την ρώσικη ομάδα εμφανίζεται πολύ καλύτερος και… “σκοτώνει” τους αντιπάλους του.