Ρόκετς: Τους … διέλυσε ο Ντόνοβαν Μίτσελ, χάνουν και τον Τζέιμς Χάρντεν! (video)

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο “μουσάτος” πέτυχε 29 πόντους σε 32 λεπτά και με πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας (10/19 σουτ, 7ασ.) αλλά αποχώρησε με πόνους στο πόδι και μάλιστα ειπώθηκε πως τους ένιωσε νωρίς στο παιχνίδι αλλά συνέχισε. Η σοβαρότητα της κατάστασης του θα εκτιμηθεί τις προσεχείς ώρες αλλά ο ίδιος είπε πως δεν νιώθει να έγινε κάτι σοβαρό…

Πίσω στον αγώνα τώρα, οι Τζαζ πήραν προβάδισμα με 28-15 στην δεύτερη περίοδο (+8 στο ημίχρονο) και χάρη στον Μίτσελ (4/9 τρίποντα, 7ασ.) είχαν σταθερά το προβάδισμα. Οι Ρόκετς μείωσαν σε 84-79 χάρη και στον Καρμέλο Άντονι που έκανε το καλύτερο του ως τώρα παιχνίδι (22π.) ωστόσο μέχρι εκεί έφτανε η…βενζίνη τους.

Ο Κρις Πολ δεν αγωνίστηκε λόγω της αποβολής και της τιμωρίας του στο ματς με τους Λέικερς, ενώ εκτός έμεινε και ο Ένις λόγω τραυματισμού.

Ο Ρούντι Γκομπέρ μέτρησε 12 πόντους και 13 ριμπάουντ…