Ρόκετς: Τους … διέλυσε ο Ντόνοβαν Μίτσελ, χάνουν και τον Τζέιμς Χάρντεν! (video)

2018-10-25T05:40:41+00:00 2018-10-25T08:05:59+00:00.

25/Oct/18 05:40

Ο Ντόνοβαν Μίτσελ ήταν συγκλονιστικός, μία ομάδα μόνος του κατά των Ρόκετς και με 38 πόντους τους “εκτέλεσε” μέσα στο Χιούστον με τους Τζαζ με περνάνε και αυτοί από το Τέξας με 100-89! Συν τοις άλλοις τραυματίστηκε και ο Τζέιμς Χάρντεν…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο “μουσάτος” πέτυχε 29 πόντους σε 32 λεπτά και με πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας (10/19 σουτ, 7ασ.) αλλά αποχώρησε με πόνους στο πόδι και μάλιστα ειπώθηκε πως τους ένιωσε νωρίς στο παιχνίδι αλλά συνέχισε. Η σοβαρότητα της κατάστασης του θα εκτιμηθεί τις προσεχείς ώρες αλλά ο ίδιος είπε πως δεν νιώθει να έγινε κάτι σοβαρό…

Πίσω στον αγώνα τώρα, οι Τζαζ πήραν προβάδισμα με 28-15 στην δεύτερη περίοδο (+8 στο ημίχρονο) και χάρη στον Μίτσελ (4/9 τρίποντα, 7ασ.) είχαν σταθερά το προβάδισμα. Οι Ρόκετς μείωσαν σε 84-79 χάρη και στον Καρμέλο Άντονι που έκανε το καλύτερο του ως τώρα παιχνίδι (22π.) ωστόσο μέχρι εκεί έφτανε η…βενζίνη τους.

Ο Κρις Πολ δεν αγωνίστηκε λόγω της αποβολής και της τιμωρίας του στο ματς με τους Λέικερς, ενώ εκτός έμεινε και ο Ένις λόγω τραυματισμού.

Ο Ρούντι Γκομπέρ μέτρησε 12 πόντους και 13 ριμπάουντ…