Φενερμπαχτσέ: Νίκησε την Μπάνβιτ και παρέμεινε στην κορυφή

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς πήρε την νίκη με το τελικό 86-75, όντας από την αρχή η κυρίαρος του παιχνιδιού. Μάλιστα βρέθηκε μπροστά ακόμα και με +20 (46-26) λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αν και οι γηπεδούχοι με ένα καλό διάστημα στο τρίτο δεκάλεπτο μείωσαν στους 5 πόντους (55-60), εντούτοις η Φενέρ δεν αγχώθηκε, και με μια αντεπίθεση προς το τέλος, κλείδωσε το 23ο ροζ φύλλο αγώνα 25 αγώνες.

Κορυφαίος της αναμέτρησης για τους νικητές ήταν ο Μπόγκταν Μπογντάσνοβιτς με 18 πόντους και 9 ασσίστ, την ώρα που ο Έκπε Ούντο πρόσθεσε 16 πόντους με 6 ριμπάουντ.

Από πλευράς Μπάνβιτ, η οποία έπεσε στο 17-8 και περιμένει να δει τι θα κάνει η Νταρουσάφακα (17-7) για το αν θα παραμείνει στην 4η θέση καλύτερος παίκτης ήταν ο Ορελίκ Τζεντιμινάς με 29 πόντους και 4 ριμπάουντ.