H Χίμκι “καθάρισε” από τον 1ο τελικό

2015-04-24T22:46:28+00:00 2015-04-24T22:54:54+00:00.

24/Apr/15 22:46

Στην θεωρία η Χίμκι δεν είναι ακόμα κάτοχος του Eurocup, αφού υπάρχει και ένας δεύτερος τελικός. Ωστόσο οι Ρώσοι έχουν το δεύτερο ματς εντός έδρας και νίκησαν ήδη εκτός έδρας την Γκραν Κανάρια με 91-66

Στην θεωρία η Χίμκι δεν είναι ακόμα κάτοχος του Eurocup, αφού υπάρχει και ένας δεύτερος τελικός. Ωστόσο οι Ρώσοι έχουν το δεύτερο ματς εντός έδρας και νίκησαν ήδη εκτός έδρας την Γκραν Κανάρια με 91-66.

Ο Εγκόρ Βιάλτσεφ και ο Πέτερι Κόπονεν με 18 πόντους έκαστος ήταν οι πρώτοι σκόρερ των νικητών, ο MVP του Eurocup Τάιρις Ράις προσέθεσε 13 πόντους και 5 ασίστ και ο Πολ Ντέιβις απέδειξε ότι είναι ο παλιός καλός εαυτός του με 17 πόντους και 6 ριμπάουντ. Ο Κάιλ Κούριτς είχε 23 πόντους για τους νικητές σε ένα ματς που κρίθηκε στην τελευταία περίοδο. Το σκορ στα τελευταία δέκα λεπτά ήταν 32-12 για τους νικητές.