Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Εφήβων | 2η Αγωνιστική: Eurohoops Academy – Εύνικος ΓΑΣ

Πρώτο εντός έδρας, πρώτη νίκη της σεζόν για τους αθλητές του Γιώργου Ρουμπελάκη!

Για τη 2η Αγωνιστική του 7ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της Β’ ΕΣΚΑ η Eurohoops Academy φιλοξένησε τον Εύνικο ΓΑΣ στο Eurohoops Dome. Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν, η ομάδα μας κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη!

Αν και οι αθλητές μας ξεκίνησαν μουδιασμένο στο πρώτο δεκάλεπτο, η Eurohoops Academy άρχισε να ανεβάζει την διάθεση στην άμυνα και να βγάζει εύκολες φάσεις στον αιφνιδιασμό στη συνέχεια. Με το ξεκίνημα το δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα μας προηγήθηκε και από τότε δεν έχασε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.  παρόλο που Αν και η ομάδα του Εύνικου ήταν ανταγωνιστική και κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του ματς, το πείσμα και η θέληση των αθλητών μας για την νίκη δεν άφησε κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους.

Εκτός έδρας θα μεταφερθεί για το επόμενο παιχνίδι της η Eurohoops Academy στο Πρωτάθλημα Εφήβων, για την 3η Αγωνιστική του οποίου θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (9/10, 15:00) τον ΑΣ Ροδόπολης.

Eurohoops Academy «Εξέλιξις» –  ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 73 – 69

Δεκάλεπτα: 12-16, 33-37, 55-48, 73-69
Eurohoops Academy (Ρουμπελάκης Γιώργος, Σταμάτης Κωνσταντίνος): Μάλτζης 21, Μαχαιράς 7, Μαρνέζης, Βαφιάς , Βυτογιάννης 12 , Πατουχέας 6, Ραβάνης 13(1), Μπρατάκος 7, Ανυφαντής 6,  Καραβάς 1 , Ψύλλος .