Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Παίδων | 2η Αγωνιστική: Eurohoops Academy – ΑΠΕΣ Καπανδριτίου/Πολυδενδρίου

Πρώτη ήττα στο Πρωτάθλημα Παίδων για τη Eurohoops Academy, παρά την αξιέπαινη προσπάθεια.

Στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του 7ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της Β’ ΕΣΚΑ η Eurohoops Academy φιλοξένησε στο Eurohoops Dome τον ΑΠΕΣ Καπανδριτίου/Πολυδενδρίου. Αν και η ομάδα μας έκανε μια πολύ καλή προσπάθεια στο δεύτερο μισό, γνώρισε την πρώτη της ήττα στη διοργάνωση.

Το κακό και νωθρό ξεκίνημα στον αγώνα στοίχισε στη Eurohoops Academy. Από την αρχή του παιχνιδιού μέχρι και το κλείσιμο του ημιχρόνου η ομάδα μας βρισκόταν συνεχώς πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, αλλάζοντας της αμυντική της προσέγγιση κατάφερε να φέρει τον ρυθμό του παιχνιδιού εκεί που ήθελε. Έτσι, η Eurohoops Academy από το -15 έφτασε στο -6, στα 2’45’’ πριν την λήξη του ματς. Ωστόσο, αυτό δεν αποδείχθηκε αρκετό, καθώς δύο άστοχες επιθέσεις, δεν της επέτρεψαν να πλησιάσει περισσότερο στο σκορ.

Επόμενο παιχνίδι για τη Eurohoops Academy στο Πρωτάθλημα Παίδων την Κυριακή (9/10, 12:30) στην Πολιτεία, με αντίπαλο τον ΑΟ Πολιτείας.

Eurohoops Academy «Εξέλιξις» – ΑΠΕΣ Καπανδριτίου/Πολυδενδρίου 43 – 50

Δεκάλεπτα: 8-16, 19-32, 28-42, 43-50
Eurohoops Academy (Κωνσταντίνος Σταμάτης, Γιώργος Ρουμπελάκης): Στάσσης, Χριστοδούλου 5(1), Καλούδης 2, Αρβανίτης 7(1), Γερωνυμάκης 4, Βούζας, Κοντογιάννης 5, Καλλέργης, Συρίχας 1, Δαφνής 10(2), Καραούλιας 9, Ζάχαρης.