Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Παίδων | 8η Αγωνιστική: ΓΣ Ωρωπού – Eurohoops Academy

Εξαιρετικά σημαντικό “διπλό” στον Ωρωπό, προσπερνώντας πλέον την τοπική ομάδα στην κατάταξη!

Με μια νίκη μεγάλης σημασίας συνέχισε το σερί της η Eurohoops Academy! Η ομάδα μας πέρασε νικηφόρα από τον ΓΣ Ωρωπού στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής του 7ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της Β’ ΕΣΚΑ και πλέον ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τον ΑΠΕΣ Καπανδριτίου/Πολυδενδρίου.

Η Eurohoops Academy παρουσιάστηκε ως μια “ομάδα” με όλη τη σημασία της λέξης. Από το πρώτο δευτερόλεπτο του αγώνα, οι αθλητές μας αγωνίστηκαν με πολύ πάθος και ενέργεια. Η ομαδική προσπάθεια τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση ήταν αυτή που χαρακτήρισε το παιχνίδι. Στην πρώτη περίοδο η Eurohoops Academy έδειξε πως ήταν αποφασισμένη και έτοιμη για το παιχνίδι, με τους αθλητές του Κωνσταντίνου Σταμάτη να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Η διαφορά που αποκτήθηκε στο πρώτο ημίχρονο αυξήθηκε, καθώς ο αγώνας συνέχισε να εξελίσσεται. Τόσο το τελικό αποτέλεσμα, όσο και η προσέγγιση του αγώνα απέδειξαν ότι η φετινή μας ομάδα είναι ικανή για μεγάλες επιτυχίες!

Για το επόμενο παιχνίδι στο Πρωτάθλημα Παίδων η Eurohoops Academy θα υποδεχθεί στο Eurohoops Dome την πολύ καλή ομάδα της Νίκης Δροσιάς (Κυριακή 27/11, 09:20).

ΓΣ Ωρωπού – Eurohoops Academy «Εξέλιξις» 38 – 63

Δεκάλεπτα: 9-17, 13-36, 28-44, 38-63
Eurohoops Academy (Κωνσταντίνος Σταμάτης, Γιώργος Ρουμπελάκης): Κουγιάτσος 12(2), Καλούδης 8, Αρβανίτης, Γερωνυμάκης 11, Γιαννόπουλος 6, Δαφνής 2, Καραούλιας 17, Ζάχαρης, Καλλιντεράκης 2, Στάσσης 3(1), Χριστοδούλου 2, Κοντογιάννης.