Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’ | ΓΑΣ Εύνικος – Eurohoops Academy

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τη Eurohoops Academy στη διοργάνωση, πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη!

Το 2/2, και μάλιστα, εκτός έδρας έκανε η Eurohoops Academy για το Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’ της ΕΣΚΑ, περνώντας νικηφόρα από τον ΓΑΣ Εύνικο για τη 2η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου.

Τα παιδιά της Eurohoops Academy μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και με μεγάλη ενέργεια και διάθεση από το πρώτο λεπτό, καταφέρνοντας να δημιουργήσουν μια σημαντική διαφορά. Από το δεύτερο δεκάλεπτο, και ύστερα από την αντίδραση της αντίπαλης ομάδας, ο αγώνας είχε μεγαλύτερη ένταση. Προσωρινά οι αθλητές μας αιφνιδιάστηκαν. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό. Φτάνοντας να προηγηθεί ακόμη και με +17 πόντους, το τελικό αποτέλεσμα δεν τέθηκε ουσιαστικά υπό αμφισβήτηση. Έτσι, η Eurohoops Academy έφτασε στη δεύτερη νίκη της, ευκολότερα από ότι δηλώνει το τελικό σκορ.

Η Eurohoops Academy θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στη φετινή διοργάνωση στο Eurohoops Dome στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής, υποδεχόμενη τον ΑΣΟΧ Φοίβο (26/11, 13:15).

ΓΑΣ Εύνικος – Eurohoops Academy «Εξέλιξις» 42 – 50

Eurohoops Academy (Κωνσταντίνος Παρδαβέλλας, Δημήτρης Λακιώτης): Αγγελόπουλος, Γεωργόπουλος, Καλαμπαλίκης, Κοπανάς, Κουφόπουλος, Λέκκας, Μαυρίδης, Συρίχας, Δαφνής, Κουγιάτσος.