Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Εφήβων | 17η Αγωνιστική: Eurohoops Academy – ΓΣ Ωρωπού

Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν, η Eurohoops Academy έκανε μια εξαιρετική προσπάθεια κόντρα στον δεύτερο της βαθμολογίας.

Η Eurohoops Academy δεν τα κατάφερε στο τελευταίο της παιχνίδι στο Eurohoops Dome, όπου αγωνίστηκε με τον ΓΣ Ωρωπού στο πλαίσιο της 17ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Εφήβων της Β’ ΕΣΚΑ.

Το κακό ξεκίνημα ήταν αυτό που στοίχησε την νίκη στην ομάδα μας, αφού η Eurohoops Academy βρέθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά. Οι αθλητές του Γιώργου Ρουμπελάκη, ωστόσο, δεν τα παράτησαν. Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο μπήκαν ξανά στο ματς. Η αντεπίθεση διάρκειας κράτησε ως το τέλος του αγώνα, οπότε η ομάδα μας… ξέμεινε από χρόνο, μη προλαβαίνοντας να κάνει την ολική ανατροπή.

Για την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Εφήβων η Eurohoops Academy θα αντιμετωπίσει στο Κλειστό Γυμναστήριο Διονύσου τη Νίκη Δροσιάς (19/2, 20:00), ενώ απομένουν άλλα δύο εξ αναβολής εκτός έδρας παιχνίδια για την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της διοργάνωσης.