Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α’: Eurohoops Academy – Πανερυθραϊκός 73-57

Το 4/4 έκανε η Eurohoops Academy στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α’, κερδίζοντας στο Eurohoops Dome τον Πανερυθραϊκό!

Η Eurohoops Academy επιβλήθηκε του Πανερυθραϊκού με 73-57, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του 17ου Ομίλου για το Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α’ της ΕΣΚΑ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ, αλλά τους φιλοξενούμενους να έχουν το ισχνό προβάδισμα (+1, 10′). Στην δεύτερη περίοδο οι αθλητές του Κωνσταντίνου Σταμάτη έπαιξαν πιο συγκεντρωμένα σε άμυνα και επίθεση, καταφέρνοντας να δημιουργήσουν μια σημαντική διαφορά. Στην τρίτη περίοδο η απόσταση άγγιξε ακόμη και το +20 για τη Eurohoops Academy, με τους αθλητές μας να φτάνουν στην τέταρτη νίκη τους στη διοργάνωση.

Για την 5η Αωνιστική του 17ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ η Eurohoops Academy θα αγωνιστεί εκτός έδρας με αντίπαλο τον ΟΚΑ Μεσογείων (6/5, 20:30).

Eurohoops Academy «Εξέλιξις» – Πανερυθραϊκός 73-57

Δεκάλεπτα: 14-15, 41-26, 60-40, 73-57
Eurohoops Academy (Κωνσταντίνος Σταμάτης, Τριαντάφυλλος Αλεξόπουλος): Σταθόπουλος, Δαφνής, Κουγιάτσος, Ανδρώνης, Τσαντές, Καραούλιας, Μπαράκος, Κουρτης, Παπαδριανός, Λέκκας, Χριστοδούλου, Μαυρίδης, Σιώτας, Σακέλλης, Κόκοτας.