Eurohoops Academy

Eurohoops Academy | Πρωτάθλημα Παίδων 2023-2024 | 2η Αγωνιστική

Με δύο νίκες συνέχισε η Eurohoops Academy στο Πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΚΑ!

Στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων της Β’ ΕΣΚΑ η Eurohoops Academy πέτυχε δύο νίκες εντός και εκτός έδρας. Η ομάδα του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα έκανε το 2/2 στον Βριλησσιακό με 66-21 για τον 7ο Όμιλο και η ομάδα του Ευριπίδη Παπαϊωάννου στο πρώτο της παιχνίδι στο Eurohoops Dome πέτυχε την πρώτη της νίκη με 45-43 επί του Ζευς Ερυθρού για τον 16ο Όμιλο.

Για τη 3η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων η Eurohoops Academy θα έχει ρεπό για τον 7ο Όμιλο και για τον 16ο Όμιλο θα αγωνιστεί με τον ΑΟ Πεύκης (14/10, 21:15).

7ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική

Eurohoops Academy «Εξέλιξις» – Τριφυλλιακός 62-23

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 7ου Ομίλου βρίσκεται η Eurohoops Academy μετά και τη δεύτερη ευρεία της νίκη. Οι αθλητές του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα πραγματοποίησαν μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο τους παιχνίδι μακριά από το Eurohoops Dome, κόντρα στον Βριλησσιακό. Από την αρχή του αγώνα με όπλο την άμυνα η Eurohoops Academy έκανε το 20-0. Με το πέρασμα του χρόνου η διαφορά όλο και μεγάλωνε, με τους αθλητές μας να μην αντιμετωπίζουν πρόβλημα για να φτάσουν στη νίκη.

Eurohoops Academy (Κωνσταντίνος Παρδαβέλλας, Νίκος Κότσιαρης): Μπαράκος, Γεωργόπουλος 1, Κουγιάτσος 14(4), Βυζαντινός, Συρίχας 4, Φίλιος 10(1), Τσαντές 9, Φραγκογιάννης 3,  Κοπανάς 1, Δαφνής 8(1), Καλαμπαλίκης 2, Αγγελόπουλος 13(1).

16ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική

Eurohoops Academy «Εξέλιξις» – Ζευς Ερυθρού 45-43

Βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με το πρώτο ματς παρουσίασε η Eurohoops Academy με αντίπαλο τον Ζευς Ερυθρού. Για κάποιους από τους αθλητές ήταν και ο πρώτος επίσημος αγώνας τους, γεγονός το οποίο μεταφράστηκε προσωρινά στο άγχος του ξεκινήματος. Από την δεύτερη περίοδο η παρουσία όλης της ομάδας βελτιώθηκε, κάνοντας μια σημαντική ανατροπή, σε βαθμό που παρά την κακή τελευταία περίοδο, η ομάδα μας έφτασε στην πρώτη της νίκη.

Δεκάλεπτα: 4-12, 24-20, 35-24, 45-43
Eurohoops Academy (Ευριπίδης Παπαϊωάννου): Κολλιόπουλος, Σακέλλης, Παππάς, Νικολακάκης, Κάκος, Μισαηλίδης, Μαυρίδης, Σπανός, Σιώτας, Ρωσσώνης, Τζούμης.