Eurohoops Academy

Eurohoops Academy | Πρωτάθλημα Παίδων 2023-2024 | 3η Αγωνιστική

Ασταμάτητοι ήταν οι αθλητές της Eurohoops Academy, που πέτυχαν την τρίτη συνεχή νίκη τους!

Αήττητη συνεχίζει η Eurohoops Academy στο Πρωτάθλημα Παίδων της Β’ ΕΣΚΑ, αφού πέρασε νικηφόρα από τον ΑΟ Πεύκης με 103-32 για τον 7ο Όμιλο. Οι αθλητές του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα πέτυχαν τη δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη τους και παραμένουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Eurohoops Academy ήταν εντυπωσιακή από τα πρώτα λεπτά στο Κλειστό Γυμναστήριο Πεύκης, τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση. Η ομάδα του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα εκτόξευσε τη διαφορά πάνω από το +20 πριν ολοκληρωθε καν το πρώτο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να φέρουν αντίσταση και έτσι η συνέχεια του αγώνα απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι αθλητές σκόραραν, ενώ οι Δημήτρης Κουγιάτσος, Νικηφόρος Κουφόπουλος, Πάνος Αγγελόπουλος και Μάξιμος Φίλιος ξεπέρασαν τους 10 πόντους.

Για τη 4η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων η Eurohoops Academy θα επιστρέψει στο Eurohoops Dome με αντίπαλο τη ΦΕΑ Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας (21/10, 13:30) για τον 7ο Όμιλο και για τον 16ο Όμιλο θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον ΑΟ Αμπελοκήπων (21/10, 17:30).