Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Παίδων: «Άγγιξε» την πρόκριση, αλλά «λύγισε» στο τέλος

Η αήττητη στην Α’ Φάση Eurohoops Academy γνώρισε την πρώτη ήττα της σεζόν, η οποία συνεπάγεται τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Αποχαιρέτησε πρόωρα τη μάχη της ανόδου στην Α2 Παίδων η Eurohoops Academy, καθώς ηττήθηκε με 60-69 από τον ΓΣ Λαυρίου στο πρώτο knock-out παιχνίδι στη Β’ Φάση του Πρωταθλήματος Παίδων της Β’ ΕΣΚΑ. Οι αθλητές του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα έκαναν ένα αποφασιστικό ξεκίνημα στο Eurohoops Dome, προηγούμενοι με διψήφια διαφορά από το πρώτο ως το τρίτο δεκάλεπτο. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν μια εντυπωσιακή αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο. Οι νεαροί αθλητές μας παρά το γεγονός ότι πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό δεν είχαν την εμπειρία για να διαχειριστούν αυτή την εξέλιξη, με αποτέλεσμα τελικά α γνωρίσουν την ήττα.

Παρότι η εξαιρετική πορεία της Eurohoops Academy δεν ήταν αρκετή για να κερδίσει την άνοδο, η ομάδα μας άφησε αδιαμφισβήτητα το αποτύπωμά της στη φετινή διοργάνωση!