Eurohoops Academy

Αγία Παρασκευή – Eurohoops Academy (2003)

Το Παιδικό τμήμα της Eurohoops Academy έπαιξε ωραίο μπάσκετ στον εκτός έδρας αγώνα με την Αγία Παρασκευή την Κυριακή 14 Οκτωβρίου, χάνοντας στις λεπτομέρειες.

Την πρώτη ήττα του μετά από τρία παιχνίδια γνώρισε το Παιδικό τμήμα της Eurohoops Academy στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Αγία Παρασκευή.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε συναρπαστικά, με γρήγορο μπάσκετ και συγκέντρωση στην άμυνα για τους νεαρούς αθλητές της Ακαδημίας, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα της Αγίας Παρασκευής αντέδρασε και “γύρισε” το παιχνίδι, σκοράροντας εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με πολλές εναλλαγές στο σκορ για τις δυο ομάδες και απολαυστικό θέαμα στο παρκέ. Τελικά η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να επικρατήσει με 53-50, ενώ όλοι οι αθλητές κέρδισαν το χειροκροτήματα από τους θεατές που είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα πολύ όμορφο και ενδιαφέρον παιχνίδι.