Eurohoops Academy

ΑΕ Αχιλλέας – Eurohoops Academy (2006)

Το Μίνι τμήμα της Eurohoops Academy (2006) έπαιξε έναν όμορφο αγώνα μπάσκετ εκτός έδρας με τον Αχιλλέα την Κυριακή 25 Νοεμβρίου, χάνοντας στις λεπτομέρειες.

Το μεσημέρι της Κυριακής (25/11) οι αθλητές της Eurohoops Academy που έχουν γεννηθεί το 2006 αντιμετώπισαν την ΑΕ Αχιλλέας στο κλειστό γήπεδο του Κόκκινου Μύλου για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά ισορροπημένα και για τις δυο ομάδες καθώς εναλλάσσονταν συνεχώς στο προβάδισμα του σκορ. Ένα ξέσπασμα όμως των γηπεδούχων στη δεύτερη περίοδο τους έφερε σε θέση ισχύος, με ένα καλό προβάδισμα.

Οι νεαροί αθλητές της Eurohoops Academy δεν τα παράτησαν και συνέχισαν να προσπαθούν μειώνοντας μάλιστα τη διαφορά στους 2 πόντους στα τέλη της 4ης περιόδου.

Όλα κρίθηκαν στην 5η και τελευταία περίοδο του αγώνα, όπου οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι και πήραν τελικά το ροζ φύλλο με σκορ 46-39.

Η σύνθεση της Eurohoops Academy:

Βαφιάς Σ , Γαρδέλης Δ , Δίκογλου Γ , Ευτυχίδης Μ , Καιρός Ο , Κακαρούχας Δ , Νικητάκης Γ , Πουλαράς Ι , Στασινόπουλος Ν , Χήτος Λ , Χατζημιχαηλίδης Κ , Κοροβέσης Μ