Eurohoops Academy

ΑΕ Πεντέλης – Eurohoops Academy (2007)

Το Προμίνι τμήμα της Eurohoops Academy (2007) αγωνίστηκε εκτός έδρας με την ΑΕ Πεντέλης το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου Δεκεμβρίου για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (15/12) η ομάδα της Πεντέλης υποδέχθηκε τους αθλητές της Eurohoops Academy που έχουν γεννηθεί το 2007 για αγώνα πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να προηγηθούν με 4 πόντους στην λήξη του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι αθλητές του τμήματος Προμίνι της Ακαδημίας Eurohoops κατάφεραν να μειώσουν στο καλάθι, αλλά στη συνέχεια ένα ξέσπασμα της ομάδας της Πεντέλης ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη με διαφορά 8 πόντων με τελικό σκορ 45-37.

Οι αθλητές και των δυο ομάδων κέρδισαν το ζεστό χειροκρότημα των θεατών με τη λήξη της αναμέτρησης.