Eurohoops Academy

Νίκη Αμαρουσίου – Eurohoops Academy (2005)

Το Παμπαιδικό τμήμα της Eurohoops Academy (2005) δοκιμάστηκε σε εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Νίκη Αμαρουσίου το Σάββατο 12 Ιανουαρίου για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Το πρώτο επίσημο παιχνίδι για το 2019 έδωσαν το Σάββατο οι Παμπαίδες της Ακαδημίας Eurohoops για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ με αντίπαλο την Νίκη Αμαρουσιου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μουδιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα η ομάδα από το Μαρούσι να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και να μην χάσει την πρωτοπορία στο σκορ σε καμία στιγμή του αγώνα.

Παρ όλα αυτά οι αθλητές της Eurohoops academy δεν τα παράτησαν, και παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 14 πόντους στην 2η περίοδο, κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο συγκεντρωμένοι στην τελευταία περίοδο με αποτέλεσμα να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 60-45.

Να ευχηθούμε καλή χρονιά με υγεία στους αθλητές και των δυο ομάδων και να επιτύχουν όλους τους στόχους που έχουν θέσει!