Eurohoops Academy

ΓΣ Ωρωπού – Eurohoops Academy (2005)

Το Παμπαιδικό τμήμα της Eurohoops Academy (2005) δοκιμάστηκε σε εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΓΣ Ωρωπού το Σάββατο 26 Ιανουαρίου για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Το μεσημέρι της Κυριακής η ομάδα του Ωρωπού φιλοξένησε την Eurohoops Academy (2005) για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα αφού δυσκολεύονταν να σκοράρουν, ενώ η συνέχεια αποδείχθηκε αμφίρροπη καθώς καμία από τις δυο ομάδες δεν μπορούσε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας.

Όλα έδειχναν πως το ματς θα κριθεί στα τελευταία λεπτά, όμως ένα ξέσπασμα των αθλητών της Eurohoops Academy στην τελευταία περίοδο, τους έφερε μπροστά στο σκορ και αγκαλιά με τη νίκη, την οποία και κατέκτησαν τελικά με σκορ 27-44.