Eurohoops Academy

Highlights Eurohoops Academy 2006 vs Αετός Αφιδνών (video)

Δείτε το βίντεο με τα highlights από τον εντός έδρας αγώνα της Eurohoops Academy (2006) με τον Αετό Αφιδνών που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 14 Απριλίου στο Eurohoops Dome.

Το μίνι τμήμα της Eurohoops Academy (2006) αντιμετώπισε τον Αετό Αφιδνών στο πλαίσιο του 1ου Eurohoops Acadmy Toournament που διεξάγεται στο Eurohoops Dome.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό από το ξεκίνημα, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται συνεχώς στο προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενοι, στο τέλος του 2ου αλλά και στο 3ο δεκάλεπτο, έδειξαν μεγαλύτερη συγκέντρωση με αποτέλεσμα να μπουν στην τελευταία περίοδο με προβάδισμα 8 πόντων. (36-28). Κάπου εκεί οι νεαροί μας αθλητές αντέδρασαν και με όμορφο μπάσκετ κατάφεραν να ροκανίσουν τη διαφορά και να οδηγήσουν το ματς στην παράταση, όπου με επιμέρους σκορ 8-2 πήραν τη νίκη.