Σφαιρόπουλος: “Θα συζητήσω τα θέματα με τους παίκτες, όχι με τους δημοσιογράφους”

EUROLEAGUE / ÌÁÊÁÌÐÉ - ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Η Μακάμπι δεν μπόρεσε να κερδίσει στην έδρα της τον Ολυμπιακό (87-89) με τον Γιάννη Σφαιρόπουλο να χάνει για πρώτη φορά στο Τελ Αβίβ από την πρώην ομάδα του.

Ο Έλληνας προπονητής μίλησε μετά την αναμέτρηση και στάθηκε στις μικρές αλλά κρίσιμες λεπτομέρειες του ματς, ενώ ξεκαθάρισε πως τα ζητήματα που αφορούν την ομάδα του θα συζητηθούν με τους παίκτες του και όχι με τον Τύπο.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής της Μακάμπι:

”Ήταν ένα κλειστό ματς, όπως είδαν όλοι. Παλέψαμε για τη νίκη μέχρι το τέλος και το αποτέλεσμα κρίθηκε από μερικές λεπτομέρειες, μερικά κομμάτια στο ματς που θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά. Ένα χαμένο ριμπάουντ, ένα φάουλ νωρίς που τους έστειλε στις βολές, μερικά χαμένα ελεύθερα σουτ θα μπορούσαν να είχαν τελειώσει υπέρ μας το ματς στην κανονική διάρκεια.

Είναι κακό αποτέλεσμα, δεν είμαστε χαρούμενοι, αλλά συνεχίζουμε. Έχουμε ακόμα ένα ματς εντός με την Μπασκόνια και εκεί επικεντρωνόμαστε, ξεχνάμε το σημερινό και προχωράμε. Δεν θέλω να επηρεαστεί το επόμενο ματς από αυτό.

Δεν έχουμε πνευματικό πρόβλημα ή επαγγελματικό. Θα συζητήσω όλα τα θέματα με τους παίκτες μου, όχι με τους δημοσιογράφους”.

Ολυμπιακός: Πρώτη νίκη επί του Σφαιρόπουλου στο Τελ Αβίβ! (videos)

Ευρωλίγκα – βαθμολογία: Νίκη οκτάδας για τον Ολυμπιακό (videos)

Μπαρτζώκας: “Αξίζαμε να κερδίσουμε από την κανονική διάρκεια”

Σπανούλης: Τρίτο παιχνίδι χωρίς να σκοράρει στην Ευρωλίγκα! (video)

Σλούκας: Αλλάζει επίπεδο τον Ολυμπιακό με ΗΓΕΤΙΚΕΣ εμφανίσεις! (videos)

Λαρεντζάκης: Ο “X-Factor” του Ολυμπιακού που άλλαξε τις ισορροπίες (videos)

Βεζένκοφ: “Μας βοήθησε ο κόουτς και ο τύπος που έχουμε στη θέση του πλέι μέικερ” (videos)